W czwartek 21.09 uczniowie klasy 7b brali udział w zajęciach „Magiczna chemia” organizowanych przez Wydział Chemii Medycznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w ramach XVII Zachodniopomorskiego Festiwalu Nauki.
Młodzież naszej szkoły najpierw wysłuchała wykładu o odczynach roztworu, skali pH i metodach ich oznaczania a następnie uczestniczyła w warsztatach laboratoryjnych dotyczących tej tematyki. Uczniowie oznaczali pH rożnych roztworów, wykrywali rodzaj odczynu roztworu wykorzystując w tym celu wskaźniki naturalne i laboratoryjne.
Duże zainteresowanie wzbudziła wiedza o skutkach zmian odczynu różnych miejsc naszego ciała.  Uczniowie zaobserwowali zmiany na szkliwie zębów po zadziałaniu na nie coca-coli oraz dowiedzieli się, które ze spożywanych produktów powodują podobne skutki a także jak temu przeciwdziałać.
Na koniec wszyscy utwierdzili się w przekonaniu,że „chemia jest magią” obserwując pokaz widowiskowych eksperymentów chemicznych „pasta dla słonia”, „chemiczny ogród” czy zmiany barwy manganianu(VII) potasu podczas jego redukcji.