W dniach 14-15 listopada 2017 r. uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 21 z OI w Szczecinie oraz Freie Gesamtschule Finow uczestniczyli w wymianie szkolnej w ramach Polsko –Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Była to nasza trzecia wizyta w szkole partnerskiej w Eberswalde i jednocześnie szóste wspólne spotkanie. Niemieccy uczniowie wraz opiekunami przywitali nas bardzo serdecznie i po krótkiej grze powitalnej ruszyliśmy do ośrodka szkoleniowego  Wald –Solar – Heim,  urządzonego i wyposażonego wg najnowszej technologii solarnej. Czekało tam na nas mnóstwo atrakcji. Najpierw wzięliśmy udział w warsztatach „Erneubare Energie”  o energii odnawialnej, a następnie poszliśmy na ekscytującą grę terenową z wykorzystaniem GPS do pięknego parku  Barnimpark.  Poszukiwanie punktów i ukrytych w nich skarbów w polsko – niemieckich zespołach było niezwykle interesującym doświadczeniem.  Wieczorem czekała na nas kolejna atrakcja – gra nocna „Nachtaktion” – przeprowadzona w lesie bez użycia latarek i telefonów komórkowych. Bawiliśmy się świetnie! A po powrocie do ośrodka integrowaliśmy się na dyskotece przygotowanej przez naszych niemieckich kolegów.
Kolejnego dnia zwiedziliśmy zabytkowy kościół Maria Magdalena – Kirche z wieżą widokową oraz inne ciekawe miejsca w mieście, m.in.  mury obronne i ratusz.  Nasz pobyt zakończył się obiadem, po którym przyszedł czas na pożegnanie i powrót do Polski.

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 21 w Szczecinie. All Right Reserved.