OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW NASZEGO GIMNAZJUM

 W KONKURSACH SZKOLNYCH I MIĘDZYSZKOLNYCH

W I SEMESTRZE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

W I semestrze roku szkolnego 2016/2017 dla uczniów klas I, II i III zorganizowano na terenie szkoły 8 konkursów:  konkursy matematyczne, historyczne, recytatorski.

Przeprowadzono eliminacje szkolne kuratoryjnych konkursów przedmiotowych oraz Towarzystwa na Rzecz Młodzieży Uzdolnionej.

Młodzież uczestniczyła także w 23 konkursach międzyszkolnych.

 

Finaliści konkursów przedmiotowych:

ü  matematyka – Wiktoria Zawadzka kl.III D

ü  chemia   Paula Wiśniewska kl. III C, Jakub Araś kl. III D

ü  geografia - Daniel Gaweł kl. III E

ü  biologia – Katarzyna Babis kl. III D, Jacek Jurczyk kl. III E

ü  historia – Daniel Gaweł kl. III E, Joachim Welk kl. III E

ü  wiedza o społeczeństwie – Daniel Gaweł kl. III E

  •  Finalistka XVI Szczecińskiego Konkursu Chemicznego Towarzystwa na Rzecz Młodzieży Uzdolnionej:  Paula Wiśniewska kl. III C
  • Finaliści Szczecińskiego Konkursu Historycznego Towarzystwa na Rzecz Młodzieży Uzdolnionej:  Daniel Gaweł kl. III E, Joachim Welk kl. III E, Michał Schroeter kl. III A
  •  Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego: ARCHIMEDES. Historia Plus:  Daniel Gaweł kl. III E
  • 4 uczestników etapu wojewódzkiego  Olimpiady Historycznej: Daniel Gaweł kl.III E, Joachim Welk kl. III E, Jacek Jurczyk kl.III E, Gabriel Gorczak kl. III C
  • 2 finalistów Małej Olimpiady Wiedzy Społeczno – Ekonomicznej: Gabriel Gorczak kl. III C, Gabriela Zelman kl. III B
  • 4 laureatów Olimpiady Wiedzy ARCHIMEDES Lingua Plus: Hubert Goździk kl.III D, Monika Biniek kl. III D, Kornelia Krajewska kl.I D, Michał Baliński kl. II A
  • 5 półfinalistów Konkursu Transplantologicznego „ Przeszczep sobie zdrowie”: Klaudia Brunke  kl. IIB, Daria Skubiszak  kl.II A, Aleksandra Nowacka  kl. IID, Jacek Klepacki kl. III E, Oskar Jasiński kl. III E
  • III miejsce – Aleksandra Reszka kl. III C w rejonowym konkursie „Wiedzy o AIDS i HIV”
  • Puchar Ministra Edukacji Narodowej  oraz tytuł laureata VII Wojewódzkiego Przeglądu Misteriów Bożonarodzeniowych, wyróżnienia za kostiumy i walory wokalno – muzyczne

 

Sukcesy sportowe:

  • II miejsce  w Mikołajkowym Turnieju siatkówki drużyn mieszanych
  • w Gimnazjadzie LA- Mistrzostwach Szczecina w Lekkoatletyce

Jakub Prus kl. IIIE – II miejsce w biegu na 110m  przez płotki

Mateusz Gładkowski kl. III C- I miejsce w pchnięciu kulą

Kornelia Gładkowska kl. II B- I miejsce w pchnięciu kulą

Karolina Darul kl. III E – III miejsce w rzucie oszczepem

  • w Lidze biegowej gimnazjów

Karolina Grotek – II miejsce w biegu na 600 m

  • w Wojewódzkich Mistrzostwach Lekkoatletyki (Goleniów)

Mateusz Gładkowski kl. III C- I miejsce w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem

  • w Mistrzostwach Polski Młodzików w Lekkoatletyce  ( Słubice )

Mateusz Gładkowski kl. III C- II miejsce w pchnięciu kulą i III – miejsce rzucie dyskiem

 

 

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW

ROK SZKOLNY 2015/2016

 

Finaliści konkursów przedmiotowych:

 

Język polski:  Gabriel Gorczak kl. IIC, Dominik Siwy kl. IIIC

Wiedza o społeczeństwie: Dominik Siwy kl. IIIC

Matematyka: Dominik Siwochowicz kl. IIIE

Chemia: Mateusz Sielicki kl. IIIE, Damian Zajączkowski kl. IIIE

Geografia:Szymon Haba kl. IIIE

Język niemiecki: Dominik Siwy kl. IIIC

SzczecińskiKonkurs Chemiczny  Towarzystwa na Rzecz Młodzieży Uzdolnionej:

Finalista - Damian Zajączkowski kl. IIIE

Międzynarodowy Konkurs "Kangur":

Wyróżnienie - Wiktoria Zawadzka kl. II D

Ogólnopolska Olimpiada Chemiczna OLIMPUS:

Laureaci: Mateusz Sielicki kl. IIIE, Damian Zajączkowski kl. IIIE

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy  ARCHIMEDES BIOLOGIA PLUS:

- laureat III stopnia: Mateusz Sielicki kl.IIIE,

- laureaci IV stopnia: Katarzyna Babis  kl. IID, Kacper Łabaziewicz kl. IIIE,  

  Marcelina Mazuro kl. IIIA, Mariusz Dawidowicz kl. IE

- laureaci V stopnia: Justyna Polak kl. ID, Klaudi, Brunke kl. IB,

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy  ARCHIMEDES MATEMATYKA:

Laureatka I stopnia: Wiktoria Zawadzka kl. IID

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy  ARCHIMEDES HISTORIA PLUS:

Laureat III stopnia - Zbigniew Wereszczyński kl. IIIE

Laureat IV stopnia - Daniel Gaweł kl. IIE

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy  ARCHIMEDES LINGUA PLUS:

Laureat III stopnia - Radosław Połubok kl. IIIE

Laureaci V stopnia – Natalia Iwaszkiewicz IC, Paula Wiśniewska IIC, Olga Rusinek II C, Weronika Strojny IIE, Tymoteusz Siemieniuk IIIB

Finaliści  międzygimnazjalnego konkursu „Łatwa Biologia”:

Katarzyna Babis kl. II D, Kacper Łabaziewicz kl. IIIE

Finaliści  międzygimnazjalnego konkursu „Historia - świadek przeszłości”:

Zbigniew Wereszczyński  kl. III E, Krzysztof Bartosik  kl. III B i Daniel Gaweł  kl. II E

I miejsce w II Wojewódzkim Konkursie Udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej:

Sara Mazurkiewicz, Kinga Prusik, Dominik Siwy kl. IIIC, Julia Ciepła kl. IIID,  Konrad Ryczko kl. IIIE

II Wojewódzki Konkurs Ratownictwa Przedmedycznego i Wodnego:

II miejsce: Sara Mazurkiewicz kl. IIIC

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „SSprechdoktor”:

II miejsce w województwie: Oliwia Typek kl.1C

„Błękitny Patrol”

II miejsce: Sara Mazurkiewicz, Kinga Prusik, Dominik Siwy kl. IIIC, Julia Ciepła kl. IIID, Konrad Ryczko kl. IIIE

Miejski Konkursi Pożarnictwa:

II miejsce - Dominik Siwy z kl. III C

Międzyszkolny konkurs twórczości ks. Jana Twardowskiego:

I miejsce – Julia Ciepła kl. IIID, II miejsce - Robert Schreiber kl. IIIC

II miejsce w Parkowej Imprezie na Orientację „Zima”: Zbigniew Wereszczyński, Dariusz Tokarski  kl. IIIE

Rekreacyjna Impreza na Orientację „Zepsute kompasy”:

II miejsce - Tomasz Borowski, Dawid Zieliński z kl. IIID

Międzyszkolny konkurs „Znam Szczecin Dąbie”:

III miejsce - Sara Mazurkiewicz, Piotr Haławczak, Dominik Siwy, Tymoteusz Gunzer, Filip Grządziel z kl. IIIC

 

Sukcesy sportowe

Indywidualne Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce w Szczecinie

I miejsce w pchnięciu kulą - Mateusz Gładkowski z kl. IIC

I miejsce w rzucie dyskiem- Mateusz Gładkowski z kl. IIC

II miejsce –bieg przez płotki- Jakub Prus z kl. IIE 

Indywidualne Mistrzostwa Województwa w Lekkiej Atletyce

I miejsce w pchnięciu kulą w  – Mateusz Gładkowski z kl. II C

I miejsce w Międzyszkolnym Turnieju piłki siatkowej dziewcząt i chłopców o Puchar Dyrektora ZS nr 5

I miejsce w Integracyjnym Turnieju Piłki Siatkowej o puchar dyrektora Gimnazjum nr 18

II miejsce w Wiosennym Turnieju Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych

III miejsce w Walentynkowym Turnieju piłki siatkowej  drużyn mieszanych

III miejsce w Turnieju piłki nożnej o puchar Przewodniczącego Rady Osiedla Niebuszewo

IV miejsce w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZS nr 5

 

 

 

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW
ROK SZKOLNY 2014/2015


Finaliści konkursów przedmiotowych:

  • język niemiecki – Maciej Laskowski kl. III D
  • 2 finalistów Szczecińskiego Konkursu Historycznego  Towarzystwa na Rzecz Młodzieży Uzdolnionej –Wiktor Jatkiewicz kl. III D i Mateusz Krych kl. III E
  • finalistka  Szczecińskiego Konkursu Polonistycznego Towarzystwa na Rzecz Młodzieży Uzdolnionej  - Wiktoria Domagała  kl. II C
  • 2 wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Kangur- Jakub Prus kl. I E, Wiktoria Zawadzka kl. I D
  • Laureatka I miejsca Ogólnopolskiego konkursu literacko- filmowego LeMoniada w kategorii Poezja – Adrianna Harzyńska kl. III E, wyróżnienie Patrycja Fuk kl. III C
  • 10 laureatów Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy  ARCHIMEDES BIOLOGIA PLUS
    • laureatka II stopnia Patrycja Fuk III C,
    • laureaci III stopnia: Ornella Rawluk III E, Aleksander Raupuk III E, Adrianna Harzyńska III E, Konstancja Karaś III D, l
    • laureaci IV stopnia: Wiktoria Scecewicz III C, Mateusz Sielicki II E,
    • laureaci V stopnia: Anna Zabuska III C, Aleks  Marczuk III C, Filip Antkowiak III E
  • 5 laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego ARCHIMEDES- Zbigniew Wereszczyński II E, Dawid Dynakowski II E, Piotr Barszczak II E, Mateusz Rostkowski i Damian Zajączkowski II E
  • laureatka III stopnia Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego ARCHIMEDES- Barbara Siecińska kl.III A
  • 2 laureatów Ogólnopolskiego Konkursu języka angielskiego Olimpus – Dominik Ciesiołkiewicz kl. III E, Aleksandra Szapiaczan kl. III
  • I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Działam bezpiecznie”- Maja Trawińska kl. III E, Alicja Łęga i Małgorzata Jóźwiak z kl. III D
  • II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie zorganizowanym przez Izbę Rzemieślniczą- kategoria film Tomasz Borowski z kl. II D
  • wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym- Edukacja z Panem Tikiem- Weronika Strojny z kl. I E
  • Laureatka Wojewódzkiego Konkursu „Eko- Zdrowotnego” – Patrycja Fuk kl. III C
  • Laureat Wojewódzkiego Konkursu „Na Tropie XX wieku” – Wiktor Jatkiewicz z kl. III
  • I miejsce w I Wojewódzkim Konkursie Udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej
    • Maja Trawińska kl. III E,
    • Alicja Łęga i Małgorzata Jóźwiak z kl. III D,
    • Natalia Chrzanowska, Bartłomiej Dzidziszewski z kl. III C
  •     I miejsce w I Wojewódzkim Konkursie Ratownictwa Przedmedycznego i Wodnego
    • Maja Trawińska kl. III E – I miejsce indywidualnie,
    • Alicja Łęga z kl. III D– II miejsce indywidualnie
    • Małgorzata Jóźwiak z kl. III D
  •     I miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Misteriów Bożonarodzeniowych i I miejsce dla najlepszego wokalisty- Maciej Laskowski kl. III D
  • I miejsce w Wojewódzkim Konkursie „Tesco dla szkół”
  • I miejsce w miejskim konkursie „Zielona szkoła- nasza przygoda z bioróżnorodnością”
  • III miejsce – Marcelina Mazuro kl. II A i IV miejsce – Ornella Rawluk kl. III E w rejonowym konkursie „Wiedzy o AIDS i HIV”
  • finalistka  międzygimnazjalnego konkursu „Łatwa Biologia” – Patrycja Fuk z kl. III C
  • 2 finalistów  międzygimnazjalnego konkursu „Historia - świadek przeszłości”
    • Zbigniew Wereszczyński z kl. II E, Mateusz Krych z kl. III E
  • 2 finalistów  międzygimnazjalnego konkursu „ Moja mała ojczyzna, mój region, historia Pomorza XX wieku” – Zuzanna Ćwikowska, Nicolas Olenderek z kl. III C
  • I miejsce w miejskim Konkursie ‘Duety’ – Maria Śliwińska III C,  Maciej Laskowski III D
  • II miejsce w międzygimnazjalnym Konkursie o Szczecinie- Zuzanna Ćwikowska, Nicolas Olenderek, Wiktoria Scecewicz z kl. III C
  • II miejsce w międzyszkolnym konkursie „Błękitny Patrol”- Maja Trawińska kl. III E, Alicja Łęga i Małgorzata Jóźwiak z kl. III D, Natalia Chrzanowska, Bartłomiej Dzidziszewski z kl. III C
  • III miejsce w Zachodniopomorskim Konkursie Sudoku „Cyfry muszą pozostać samotne”- Joanna Jendrzejczak z kl. III A, Zbigniew Wereszczyński z kl. II E
  • III miejsce w międzyszkolnym konkursie poezji optymistycznej – Anna Kubicka z kl. III B
  • III miejsce w miejskim Konkursie Pożarnictwa- Dominik Ciesiołkiewicz z kl. III E
  • III miejsce w międzyszkolnym konkursie poezji ks. Jana Twardowskiego- Julia Alisz z kl. II C
  • III miejsce w VII Międzyszkolnym Konkursie Poezji i Prozy Religijnej – Aleksandra Stachnio z kl. III B
  • III miejsce Maria Śliwińska kl. III C  i  wyróżnienie - Maciej Laskowski kl. III D w Konkursie Piosenki Patriotycznej
  • IV miejsce w międzyszkolnym konkursie wiedzy o krajach anglo- i niemieckojęzycznych „1 z 10” Dominik Siwy, Mateusz Siniło z kl. II C
  • IV miejsce w międzyszkolnym konkursie „Omnibus” -Patrycja Fuk, Wiktoria Scecewicz z kl. III C, Mateusz Krych z kl. III E, Konstancja Karaś z kl. III D Barbara Siecińska z kl. III A
  • wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie matematycznym z elementami informatyki „Strzał w dziesiątkę’ –Damian Jakubiak z kl. III E


Sukcesy sportowe

  • I miejsce w Walentynkowym Turnieju piłki siatkowej w Gim.7
  • I miejsce w Międzyszkolnym Turnieju piłki siatkowej chłopców w Gim.17
  • I miejsce w Międzyszkolnym Turnieju piłki siatkowej dziewcząt w Gim.17
  • I miejsce w Międzyszkolny Turniej piłki nożnej chłopców w Gim.17
  • I miejsce Mateusz Gładkowski kl. I C w Mistrzostwach Szczecina w lekkoatletyce
  • I miejsce w pchnięciu kulą i I miejsce w rzucie dyskiem w Indywidualnych Mistrzostwach w LA w Szczecinie- Mateusz Gładkowski z kl. I C
  • I miejsce w pchnięciu kulą i II miejsce w rzucie dyskiem w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa w LA - Mateusz Gładkowski z kl. I C
  • II miejsce w Międzyszkolnym Turnieju drużyn mieszanych w piłce siatkowej w ZS nr 3
  • IV miejsce w Gimnazjadzie klas I dziewcząt w piłce siatkowej

Panel logowania

Copyright © 2017 Szkoła Podstawowa nr 21 w Szczecinie. All Right Reserved.
Powered By Joomla Perfect